Help, ik heb de job niet gekregen

Wie ‘niet werd weerhouden’ en dus niet wordt aangenomen, mag de moed niet verliezen. Blijf zoeken naar vacatures en blijf solliciteren. Vraag concreet na wat de reden is dat je niet bent aangenomen, hieruit kan je leren voor je volgende sollicitaties.

Hou vol, bij solliciteren geldt de uitspraak: de aanhouder wint.

7 nuttige tips om je doel te bereiken 

  1. Leer uit afwijzingen. Misschien is de motivatiebrief niet enthousiast genoeg of ben je belangrijke punten vergeten in je cv?
  2. Doe beroep op gespecialiseerde hulp. Bijv. online sollicitatiecoaching van de VDAB of de loopbaanconsulenten van het ABVV.
  3. Geeft men in een schriftelijke reactie geen reden op? Contacteer de werkgever of het extern bureau waarbij je testen aflegde en vraag waarom je niet in aanmerking kwam.
  4. Kom je kennis of vaardigheden tekort? Werk hieraan en volg eventueel een bijkomende opleiding. Vraag ook onze gratis opleidingsbrochure aan (zie publicaties op www.vlaamsabvv.be).
  5. Solliciteer op vaardigheden die matchen met jouw vaardigheden
    Zorg voor een match tussen jou en gevraagde vaardigheden. Kijk na of je talenten aansluiten bij het jobprofiel dat de werkgever zoekt.
  6. Laat je niet afschrikken door het feit dat er ervaring wordt gevraagd, focus je op je andere talenten of gebruik eerder verworven kennis uit bijvoorbeeld hobby’s/stages/vrijwilligerswerk/… die als ervaring kunnen dienen.
    Tip: Als je jouw competentieprofiel op de VDAB website aanvult kan je kijken in hoeverre deze aansluiten met de online vacatures op hun website.
  7. Hou een overzicht bij van al je sollicitaties. Je kan hiervoor je VDAB-account gebruiken op www.vdab.be. Ben je werkzoekend, dan verwacht VDAB dat je hierin al je bewijzen bijhoudt. Maar sowieso biedt dit een handig overzicht waarin je al je lopende sollicitaties terugvindt. Gebruik hiervoor de map bewaarde vacatures en sollicitaties in je VDAB-account. Ook vacatures die je niet op de VDAB- site vindt, kan je hier bewaren.

Wil je meer weten over je VDAB-account? Vul dan het vragenformulier in waar je vermeld dat je graag een gesprek hebt met één van onze loopbaanconsulenten. Ze helpen je verder. Kan je nog niet werken met het online account van VDAB, bewaar dan zeker je vacatures en sollicitatiemails. Noteer of je op gesprek bent geweest. Zo kan je aantonen dat je zelf solliciteert.