Nieuwe besparingen? ABVV-Jongeren staken mee
Jouw leraar, jouw buschauffeur, jouw ouders staken? Waarom is deze staking voor jou belangrijk? De regering heeft nieuwe besparingen aangekondigd, die jongeren opnieuw zwaar treft. Wat ver weg lijkt, heeft directe impact op het leven van scholieren, studenten en jonge werknemers.
Besparingen bij De Lijn
Jarenlange tekorten aan investeringen en besparingen op werkingsmiddelen leiden tot minder bussen en trams, en hogere ticketprijzen. Dit maakt het voor jongeren moeilijker om zich te verplaatsen en hun school of werk te bereiken.
Inschakelingsuitkering wordt beperkt tot 1 jaar
De inschakelingsuitkering, een uitkering voor voor werkzoekende schoolverlaters wordt sneller beperkt in de tijd van drie naar één jaar. Onderzoek toont aan dat zulke maatregelen jongeren niet sneller naar goed werk begeleidt maar jongeren in onzekerheid en armoede duwt. .
Eén kind = één jaar langer werken
Volgens pensioenminister Jan Jambon (N-VA) zou bevallingsverlof meetellen voor vervroegd pensioen, maar zijn er nog veel onduidelijkheden over werkverwijdering bij zwangerschap, geboorte- en ouderschapsverlof. De mannenclub van Arizona eist dat je 75% van het jaar effectief werkt om aan de loopbaanvoorwaarde van 42 jaar te komen. Dat is quasi onmogelijk in het jaar waarin je een kind krijgt.
Nachtwerk = € 300 minder
De federale regering laat niet langer toe dat nog premies worden toegekend voor uren gewerkt voor middernacht. Dit kost aan werknemers gemakkelijk €300 per maand
Doe mee aan de staking en laat je stem horen! Voor onze rechten en voor een toekomst waarin jongeren kansen krijgen!